Silosy płaskodenne

Zbiorniki walcowe do magazynowania materiałów sypkich nielepkich

Zobacz również:

Nasz zakład produkcyjny

Zobacz więcej >>

Silosy lejowe

Zobacz więcej >>

Transport ziarna

Zobacz więcej >>

 

Suszarnie zbożowe

Zobacz więcej >>

Silosy płaskodenne Adnar są przeznaczone do magazynowania materiałów sypkich nielepkich, np.nasion zbóż, kukurydzy, rzepaku, pszenicy, itp. Mogą być używane zarówno w indywidualnych gospodarstwach rolnych, jak i w firmach, zajmujących się skupem i obrotem ziarna: linie technologiczne przy pożniwnej obróbce ziarna (przyjęcie, czyszczenie, suszenie, magazynowanie, ekspedycja itp..), magazyny zbożowe i nasienne, zakłady przemysłu spożywczego, wytwórnie i mieszalnie pasz, młyny, przetwórnie.

 

Silosy płaskodenne Adnar charakteryzują się prostą obsługą, bezpieczeństwem, trwałością, stabilnością i niezawodnością. Wysokiej jakości blacha ocynkowana, nowoczesna modułowa konstrukcja łączona za pomocą śrub, ułatwia montaż, eksploatację, a także konserwacje urządzenia.

Silos jest zbiornikiem walcowym , którego powierzchnia boczna wykonana jest z blachy falistej, co w konsekwencji pozwala na zastosowanie relatywnie cienkich ścian, eliminując zjawisko odkształceń blachy po napełnieniu urządzenia materiałem magazynowym. W celu stabilnego zamocowania pokrycia dachowego zastosowano dodatkowe wzmocnienia, takie jak:


- wzmocnienia pionowe zamontowane na zewnętrznej części powierzchni walcowej w celu wyeliminowania sił prostopadłych do podłoża wywołanych poprzez pokrycie dachowe obciążone śniegiem oraz dodatkowymi urządzeniami;
- wzmocnienia usztywniające zamontowane są pod pokryciem dachowym w celu jego usztywnienia i przeniesienia sił powstałych od urządzeń zamontowanych na szczycie silosu.


Zbiornik utwierdzany jest do płyty fundamentowej za pomocą kotew.

 

 

Podstawowe zalety silosów płaskodennych Adnar:

 

- wykonane z blachy falistej, która wzmacnia i usztywnia konstrukcję, a także zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się zbiornika.
- dach silosa pochylony jest pod kątem 30 stopni.
- pionowe zewnętrzne wzmocnienia boczne.

 

Specyfikacja do druku (PDF):

Pojemność silosu podano dla fundamentu płaskiego bez systemu nawiewu. W przypadku zastosowania fundamentu pierścieniowego, systemy wentylacji silosu nie zmniejszają pojemności silosu.

Pobierz

Start

Oferta

Zakład produkcyjny

Adnar Konstrukcje Stalowe - Daniel Kołodziejczyk  |  Wierzbice 2020  |  Wszystkie prawa zastrzeżone  |  Polityka prywatności >>

Adnar Konstrukcje Stalowe

Daniel Kołodziejczyk

Wierzbice 2020

 

Wszystkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności >>

 

 

Realizacja: Plutowski.pl

Realizacja: Plutowski.pl